Evinizde ya da ofisinizde hangi internet hizmetini kullanıyorsunuz? Kablosuz internet mi kullanıyorsunuz? Peki ama hiç bağlantı sorunu yaşamıyor musunuz? Eğer sürekli olarak bağlantınız kopuyorsa ve siz hızınızı çok düşük olarak kullanıyorsanız kesinlikle başka çözümler bulmalısınız. Örneğin gerek bireysel kullanıcı olarak gerekse kurumsal olarak kablosuz simetrik internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabii siz burada onun hakkında bilgi almak isteyeceksiniz. Eğer ki kablosuz internetin simetrik internetten farkları merak ediyorsanız, bu konuyla ilgili gerekli açıklamayı yazının devamında ileteceğiz. Burada aradıklarınızı çok kısa sürede bulacaksınız. Tabii en başta söylemek gerekirse kablosuz internetin yanında simetrik internet çok daha kaliteli bir hizmet olarak durmaktadır.

Kablosuz İnternet Hız Veremiyor

Kullanmakta olduğunuz kablosuz internet hizmetinden istediğiniz gibi faydalanamıyorsanız ve istediğiniz hızı alamıyorsanız kesinlikle bilmelisiniz ki artık kablosuz internet hız için popüler değildir. Onun yerine fiber internet kullanılmaktadır. Tabii bununla birlikte kablosuz simetrik internet de kullanılmaktadır. Eğer hangisi daha hızlı diye soracak olursanız kablosuz simetrik internetin daha hızlı olduğunu ve daha fazla avantaj vaat ettiğini söylemeliyiz. Hızı tahmin bile edemeyeceğiniz noktalara çıkarken, ayrıca hiçbir zaman bağlantının kopmadığını da fark edeceksiniz. Bundan sonra avantajlı olacak ve dilediğiniz gibi internet hizmetinden faydalanabileceksiniz. Peki ama başka farkları yok mu? Eğer tamamını öğrenmek istiyorsanız yazının devam kısmını inceleyebilirsiniz.

Simetrik İnternette Avantajlar Bitmiyor

Simetrik internet kullanarak siz de hız düşüklüğünden etkilenmezsiniz. Bildiğiniz gibi kablosuz internette indirme hızı yükleme hızından, yükleme hızı indirme hızından etkilenmektedir. Yükleme yaparken indirme, indirme yaparken yükleme yapmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle simetrik internette böyle bir sorun bulunmamaktadır. İndirme hızı yükleme hızından, yükleme hızı indirme hızından asla etkilenmemektedir. İkisi de eşit olarak çalışmaktadır. Şöyle kanıtlayabiliriz: Bir gecede 1000’den fazla insanın konakladığı otellerde çok fazla kişi aynı internet ağına bağlanmaktadır, öyle değil mi? Peki ama neden hız sorunu yaşanmıyor? Çünkü otellerin tamamı kablosuz simetrik internet kullanıyor. Bu da herkesin aynı anda indirme ve yükleme yapabilmesine, interneti gönüllerine göre kullanmasına olanak tanıyor. Eğer kablosuz internet kullanıyor olsaydı kimse internetten faydalanamazdı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir