Kullanmış olduğumuz kablosuz internetlere başkalarının erişim izni olmasını istemiyorsanız şifreleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kablosuz hizmetlerinden faydalanmak büyük kolaylıkları da beraberinde getiriyor. Örneğin kablolu bir internetten yararlanıyorsanız sizlere kısıtlamalar getirebilir. Ancak kablosuz internet kullanmaya başladığınız zaman bulunduğunuz her yerden modemin çekim kapasitesi kadar internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle rahatlıkla internet erişimine sahip olabilirsiniz. Ancak bu durum sizin için ne kadar güzel olsa da başkalarının bu internetten faydalanıyor olması sizler için üzücü bir durum oluşturabilir. Bunun gibi durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız şifreleme işlemleri sizin için oldukça önemli olacaktır.

Kablosuz İnternet İçin Wifi Şifresi

Almış olduğunuz internet hizmetleri size gelirken şifrelenmiş olarak gönderilir. Modem üzerinde yazan kullanıcı adı ve parolanızı girerek kablosuz ağ hizmetinden yararlanabilirsiniz. Elbette ki bu şifreyi değiştirmek hatta kullanıcı adını değiştirmek son derece kolay bir işlemdir. İnternet sağlayıcısının sitesine girdiğiniz zaman bu ismi ve şifreyi değiştirmekte özgürsünüz. Dilediğiniz gibi isim ve şifre belirleme hakkına sahipsiniz. Böylelikle kullanacağınız interneti bundan sonra bu kullanıcı adı ve şifre girerek kullanmış olacaksınız. Ayrıca sizin dışınızda sahip olduğunuz internetten yararlanmak isteyenler de bu isim ve şifreyi girmek zorunda olacaklar. Böylelikle başkalarıyla paylaşmadığınız zaman onların erişimini engellemiş ve istenmeyen durumlar oluşmamış olacaktır. Sadece sizin izin verdiğiniz kişiler sahip olduğunuz internetin tadını çıkartabilecek.

Yeni Şifre Belirleme İşlemleri

Birkaç adımda istediğiniz şifreyi koyabilir ve kaydedebilirsiniz. O andan itibaren hiçbir bekleme süresi olmadan belirtmiş olduğunuz yeni parola ile modeminiz yeniden aktif olacaktır. Hiçbir zorluk ile karşılaşmadan kolaylıkla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kullanma kılavuzları üzerinde bu adımlar detaylı olarak açıklanırken girmeniz gereken sitenin ismi de açıklama bölümünde verilmiştir. Böylelikle nasıl değiştirdiğiniz konusunda hiç bir soru işareti yaşamamış olacaksınız. Sizleri bekleyen ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmaya başlamak ve internet keyfini doyasıya kullanmak için yapmanız gereken işlemler bu denli basit oluyor. Şifre değiştirme işlemleriniz sadece bir kere ile sınırlı değildir. Dilediğiniz kadar kullanıcı adı ve parolayı güncelleyebilirsiniz. belli zaman aralıklarında bu işlemi gerçekleştirmeniz sizin için faydalı olacaktır

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir