Kablosuz internet kullananların yaşamış olduğu belli başlı sorunlar bulunmaktadır. Bunlar çok önemli olmasa da zaman zaman sizleri etkileyebilmektedir. Modemin çekim kapasitesi sizlerin de kullanım alanlarını kısıtlayabilir. Bunun dışında yaşayacağınız sinyal değişikliklerinden kurtulmak için modeminize reset atabilirsiniz. Bu işlemi modemin üzerinde bulunan güç tuşunu açıp kapatarak yapılabileceği gibi, yanında bulunan küçük sadece toplu iğne ile ulaşabileceğiniz alandan da yapılabilirsiniz. Bu işlem için toplu iğne tarzında ince bir aracı sokarak 5 ile 10 saniye arasında yani ışıkların bir kere yanıp sönmesine kadar beklemeniz, internetinize reset atma işlemini gerçekleştirmiş olacaktır. Kullanmış olduğunuz modemi resetlemenin iki yöntemi vardır. İkisi de verimi yükseltmek içi iyi olacaktır.

Reset Yöntemleri Nelerdir?

Power tuşuna basarak yapmış olduğunuz işlemlerde kullanıcı adınızı ve parolanızı değişmezken, bahsettiğimiz gibi ince bir araçla modeme tam reset attığınız zaman modem ayarlarınızı İlk günkü haline dönecektir. Yani kablosuz internete bağlanabilmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi modeminizin üzerinde yazan bölümden yeniden almamız gerekecek. Hızınızın sizlere düşük geldiği durumlarda bu adımları kullanarak sinyalinizi güçlendirebilirsiniz. Bazı durumlarda oldukça işinize yarayacak bu özellik sayesinde internet bağlantınızı çok daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Kablosuz internet günlük hayatımızı kolaylaştıran en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Bunların en verimli bir şekilde çalışması ise işlerimizi çok daha kolaylaştırmaktadır.

Modemlerinizin Verimli Çalışması İçin Reset

Sizler de sahip olduğunuz modemlerin en verimli şekilde çalışmasını istiyorsanız zaman zaman bu adımları uygulayarak gerekli güncellemeleri yapmış olabilirsiniz. Avantajlı olacağınız hizmetlerden yararlanmak oldukça kolay oluyor. Beklentilerinizi karşılayacak bir internet hizmeti için sinyal evinizde mutlaka en güçlü olması gerekmektedir. maksimum seviyede hıza sahip olabilmek ancak bu yolla gerçekleşir. Bu nedenle hızınızı güçlendirecek olan adımların önündeki engelleri kaldırmalısınız. Bu durum, bazı kabloların üzerindeki yıpranmalarından da meydana gelebileceği gibi modemin fazla ısınması gibi durumlardan da kaynaklanabilir. Bu gibi anlarda yapacağınız işlemler hızınızın çok daha iyi seviyelere gelmesini sağlayacaktır. Sizlerde bahsetmiş olduğumuz özellikleri dikkate alarak bundan sonraki süreçte çok daha faydalı ayrıcalıkların sahibi olabilirsiniz.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir