İnternet servis sağlayıcınızdan memnun değilseniz belirli şartlar dahilinde değişim gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen müşteriler için yazımızda tüm detaylardan bahsedeceğiz. Öncelikle İnternet Servis Sağlayıcısının ne olduğundan başlayalım. Belirli bir ücret karşılığında bireysel ya da kurumsal abonelerin internet erişimini sağlamakla görevli şirketlere denmektedir. Her şirket için değişik politikalar ve hizmet anlayışı mevcuttur. Eğer sizlerin de böyle bir düşüncesi var ise haftaiçi saat 10:00 ile 19:00 arasında kendinize uygun şirketleri öğrenmek için aramanız gereken numarayı internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu işlem için bir takım şartları sağlamanız gerekmektedir. Müşterilerin beğenmedikleri hizmeti değiştirme hakkı her zaman vardır. Sizler de hakkınızı arayabilirsiniz.

ISS Değişiminde Yerine Getirmeniz Gereken Koşullar

Eski dönemlerde bu işlem oldukça zordu. Fakat günümüzde telefon yoluyla dahi bu işlemi gerçekleştirmek mümkün oldu. Ses kayıt onayı ile talebiniz doğrultusunda bir gün içerisinde işleminiz onaylanıyor. İnternet kesintisi yaşamadan servis sağlayıcınızı değiştirebiliyorsunuz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) tüketicilerden gelen bir takım şikayetler nedeniyle karar almıştır. 2012 yılından itibaren uygulanan bu karar sebebiyle yeni servis sağlayıcısının sizden ayrıca telefon ile teyit almasını zorunlu kıldı. Servis sağlayıcısının değişmesi için yeni hizmet almak istediğiniz kuruma başvuruda bulunmanız gerekir. Bu abonelik iptali olmadan gerçekleşen bir işlemdir. Yeni kurumun sunduğu paketlerden birisini seçerek başvuru yapmalısınız. Belgeler size genellikle kargo ya da kurye ile gönderilir ve imzalatılır. Sesli kayıt aşamasını tamamlamanız gerekir.

Talep Sonrası İzlenecek Adımlar

Şirketin sizin talebinize cevap vermesi için aradan 2 günlük bir süre geçebilir. Buradan gelen onay sonucunda işlem sonuçlanmaktadır. Nakil işleminde bütün belgelerin eksiksiz olması gerekir. Aktivasyon işleminin tamamlanma aşamasında eski internet hattınızı aktif bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni servis sağlayıcınıza göre belirlenen birkaç gün içerisinde aktivasyon işlemi tamamlanacaktır. Bu işlem sonunda bilgilendirilir ve yeni modem kurulumu için yeni servis sağlayıcınızın yapılandırma istenebilir. Bu hususta dikkat etmeniz gereken bir unsur da eski servis sağlayıcısına herhangi bir borcunuzun olmamasıdır. Cayma bedeli yansıması muhtemelen yeni servis sağlayıcısı tarafından karşılanacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir