Kullanmış olduğunuz paketlerin bir sınırlaması bulunmaktadır. Sahip olduğunuz hız miktarı ne olursa olsun adil kulanım kotası ile internet hizmetlerinden faydalanıyorsanız belli başlı sorunları bir arada yaşayabilirsiniz demektir. Özelliklede kotanızın bitmesini az bir boyut kala internet hızınızda düşmelerin meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu durum çeşitli sebeplere dayandırılarak firmalar tarafından kullanıcılara karşı sunulmaktadır. Eğer kalan kullanım miktarınızı sıklıkla takip etmiyorsanız, yavaşlayan internet hızınızdan da bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu durum sizleri mutsuz ediyor olabilir. Bu gibi durumlar ile uğraşmak istemiyorsanız geçici olarak kota yükseltme özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında bu sorunu sürekli olarak yaşıyorsanız sahip olduğunuz kotanın sizin için az geldiği fikrini düşünmeye başlamalısınız.

AKK Boyutlarının Hayatımızdaki Önemi

Teknolojinin bir hayli gelişmiş olmasına rağmen günümüzde hala aşılamamış belli başlı durumlar bulunmaktadır. Bunların başında ise AKK sorunu gelmektedir. Birçok internet kullanıcısının kabusu haline gelmiş bu durum sizlerin de uykusunu kaçırıyor olabilir. Özelliklede düşük AKK boyutuna sahip olanların sıklıkla yaşadığı bazı durumlar bulunmaktadır. Bunların başında ise yapmak istediklerini yeteri kadar yapamamaları gelmektedir. Çünkü internet üzerinde yapılacak olan her işlem kotayı etkilemeye devam edecektir. Bununla birlikte video veya film izlemek gibi durumlar ise bu durumu çok daha fazla tetiklemektedir. Birde izlenilen videoların kalitesi ve çözünürlüğü yükseldiği zaman bu durum çok daha göze çarpıcı olmaktadır.

Kota Sorununa Karşı Alınan Önlemler

Yaşanılan sorunların giderilmesi açından alınan belli başlı önlemler bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çekeni ise kullanılan gece saatlerinde kullanılan internetlerin herhangi bir şekilde pakete etki etmemesi olarak geliyor. Yani gece 02.00 ile 06.00 arasında bulunan 4 saatlik sürenin kotadan çıkarılması olmaktadır. Şimdilik düşük çaplı bir çözüm olsa dahi yakın zamanda bu kota sorunun tümüyle çözülmesini bekliyoruz. Servis sağlayıcılarının karşı çıktığı bu duruma karşı devletin desteği tamdır. Bu nedenle önümüzde aylar veya en fazla yıl içerisinde tamamen kotasız internet kullanımlarının başlayacağı yönünde bilgilendirmeler geliyor. Böylelikle internet servisi sağlayıcılarına sadece almış olduğunuz hızlar için ödemeler yapmaya başlayacaksınız. Bunun dışında kora gibi bir sorununuz kalmamış olacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir