Artık yaygın olarak kullanılmaya başlanılan fiber internetler, birçok kişinin tercih sebebi oluyor. Sunmuş olduğu avantajları ile mükemmel ayrıcalıklar ortaya koyan internet modellerinden mükemmel deneyimler elde edebileceksiniz. Beklentilerinizi karşılayacak olan imkanlardan yararlanmak son derece kolay olmaktadır. Fiber interneti merak edenler için avantaj ve dezavantajlarını sıralayalım. Yazımızda bulacağınız özellikler ile çok daha bilgili olacaksınız. Avantajları ile her zaman kullanıcıların memnuniyetini karşılamaya yeten fiber internetler ile tanışmak için geç kalmayın. Sizleri son derece güçlü alt yapı hizmetleri ile en hızlı internetlere ulaştıracak seçenekler bekliyor. Hali hazırda kullanmış olduğunuz internetin hızından şikayetçi iseniz kesinlikle fiber paketlerden yararlanmanın zamanı gelmiş demektir.

Fiber İnternetin Avantajları

Saymakla bitmeyen üstünlüklere sahip olan fiber internetler kullanıcılarına son derece üstünlükler sağlıyor. Sizleri her koşulda memnun eden hız ayrıcalıklara kavuşacaksınız. Günümüzde 8 Mbps ile başlayan internet hızları fiber ile 1000 Mbps hızına kadar çıkabilmektedir. Aradaki muhteşeme farkı sizlerde kolaylıkla görebilirsiniz. Almayı düşündüğünüz fiber internetin sizlere en büyü avantajı sunmuş olduğu hız olacaktır. Dilediğiniz kadar yüksek hızlara çıkabiliyor olmak fiber ile mümkün oluyor. Sizleri internet gezintilerinde yavaş bırakmayacak bir yapıya kavuşabilirsiniz. Ayrıca günümüzün en çok yaşanan sorunların başında gelen donarak video izlemeden de kurtulmuş olacaksınız. Yüksek kalitede takılmadan video veya film izlemek sizlere çok uzak gelebilir. Ancak fiber ile tüm u imanlara anında sahip olacaksınız. Ayrıca yapacağınız doya indirme veya dosya gönderme işlemlerinde de boyut ne kadar büyük olursa olsun dakikalar hatta saniyeler içinde gerçekleştirebileceksiniz.

Fiber İnternetin Dezavantajları

Bolca üstünlüğü bulunan fiber internetin dezavantajlarından bahsetmek oldukça güçtür. Çünkü sunmuş oldukları ile her zaman yüksek kalite olmaya devam ediyor. Ancak kotaları hızlı tüketmesi bir eksi olarak görülebilir ama alınan hıza oranla bunun normal olduğunu göreceksiniz. Yine de bunun için birçok çözüm yolu sunulmuş durumda. Kullanacağınız hıza göre kota imkanları sağlanıyor. Bunun yanında fiyat konusunda tereddütleriniz olabilir. Hizmet ilk kullanıma başlandığında pahalılık göstermiş olsa da günümüzde oldukça uygun rakamlarla kullanılabilmektedir. Sizlerde göreceği gibi eksikliklerden bahsetmek hiçte kolay olmuyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir