Evinizde fiber var mı? Eğer fiber internet kullanıyorsanız son derece şanslı olduğunuzu söylemeliyiz. Sizin de bildiğiniz gibi insanlar ev ve iş yerlerinde kullandıkları internetin hızlı olmasını ister ancak bu çok da mümkün gibi gözükmez. Bunun tek nedeni fiber altyapının daha yeni yeni genişliyor olmasıdır. Eğer sizin de bulunduğunuz bölgede fiber altyapısı varsa kesinlikle fiber internet bağlatabilirsiniz. Kesinlikle bu noktada bilmelisiniz ki fiber internet sayesinde daha önceden son derece yavaş bir şekilde yaptıklarınızı şimdi çok daha yüksek hızda yapabileceksiniz. Peki siz de fiber internet ne kadar hızlı diye mi merak ediyorsunuz? O halde hemen bu yazının devamında açıkladıklarımızı incelemelisiniz.

Fiber internet ile sınır tanımayacaksınız

Kullanmakta olduğunuz internet hizmetinin size sunduğu hızından memnun musunuz? Eğer değilseniz kesinlikle bilmelisiniz ki fiber internet kullanabilirsiniz. Örneğin şu anda kullandığınız internet hizmetinizin hızı ile 1 saatlik filmi 15 dakikada indiriyorsunuz diyelim. Eğer ki fiber internet kullanıyor olsaydınız o filmi saniyeler içerisinde indirebilecektiniz. Bunun yanında bir örnek daha vermek gerekirse, oynadığınız online oyunu grafik kalitesi alt seviyelerde oynarken, fiber internet sayesinde çok daha yüksek seviyelerde oynayabileceksiniz. Böylece online oyunda hiçbir kasma, lag ya da farklı sorunlar meydana gelmeyecektir. Kesinlikle buradan fiber internetin kat ve kat daha hızlı olduğunu görebilirsiniz. Peki bulunduğunuz bölgede fiberin olup olmadığına emin misiniz?

Evimde fiber var mı?

Evinizde ya da bulunduğunuz bölgede fiber internet altyapısının bulunup bulunmadığını mı öğrenmek istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken şey çok basit olacaktır. Şimdi kullanmakta olduğunuz internet servis sağlayıcısının müşteri hizmetlerini arayabilir ve onlara bu konuda soru sorabilirsiniz. Muhtemelen sizden açık adresiniz istenecektir. Böylece bölge kontrolü yapılarak gerekli bilgilendirme sağlanacaktır. Ayrıca söylemek gerekirse dilerseniz siz de fiber kontrolü yapan robotlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için yine kullanmakta olduğunuz internet sağlayıcınızın web sitesine girebilir ve burada ilgili alanlarda kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacağınıza ve çok kısa sürede bu sorunun cevabını alacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz sağlayıcı ile irtibata geçerek size en uygun fiber paketini de öğrenebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir