Kullanmış olduğunuz internette gerçekleştirmek istediğiniz her zaman mümkün olamayabilir. Bu durum internetinizde yaşanan sorunlardan değil, sitelerde erişim engelinin bulunmasından dolayı olacaktır. Bu gibi durumlarda yapmak istediğiniz işlemler için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. birçok farklı DNS adresinin içinden bir tanesini belirleyerek ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz. Böylelikle girmek istediğiniz sitelere çok kolay bir şekilde giriş yapabileceksiniz. Peki, DNS ayarları nasıl yapılır? Öncelikle ağ ve paylaşım merkezi bölümüne girmelisiniz. Ardından internetiniz üzerine gelerek özellikler bölümüne girmelisiniz. Ardından açılacak olan pencerede internet protokolü sürün 4 yazan ibareye tıkladığınızda DNS ayarlarına girmiş olacaksınız. Bu bölüme gireceğiniz rakamlar ile ayarlarınızı değiştirmiş olacaksınız. Böylelikle siteler üzerinde engel olsa bile siz bu durumdan etkilenmemiş olacaksınız.

Kesintisiz İçerik İçin DNS Ayarı

İnternet sitelerine işlemlerinizi halletmek için girmek istediğinizde ulaşılmama gibi sorunlar herkesin başına gelmiştir. Bu durum karşısında yine de site içeriklerine erişim imkanı sağlamak istiyorsanız DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekecektir. Böylelikle bu şekilde giremediğiniz tüm sitelere anında ulaşım sağlayabileceksiniz. Herhangi bir şekilde sorunlar ile karşılamadan hızlıca işlemlerinizi sürdüreceksiniz. DNS ayarlarını sadece birkaç site için kullanmak zorunda değilsiniz. Erişim engeli olmayan sitelere giriş yapmak içinde bu ayarları kullanabilirsiniz. Böylelikle sürekli olarak bu ayarları değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Bir kere ayarladıktan sonra bu şekilde kalması hızınız üzerinde de herhangi bir etkide bulunmayacaktır. Yani yavaşlama gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Kısıtlama Olmadan İnternet Kullanılabilir

Kullandığınız internet paketlerinden en iyi şekillerde yararlanabilmek için yapmanız gerekenler oldukça kolay oluyor. Benzersiz deneyimlerden yararlanmak için yapılması gerekenlerin çok kolay olduğunu unutmamalısınız. İnterneti hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilmek için birçok insanın kullanmış olduğu DNS ayarları sıklıkla sizlerin de başvurduğu bir durum olabilir. Bilmeyenler için nasıl değiştirilmesi gerektiğini yazımız içinde belirttik. Bu şekilde özelliklerden yararlanabilirsiniz. Sizleri bekleyen kaçırılmayacak özellikler ile internetin tadını çok daha iyi bir şekilde çıkartabilirsiniz. DNS ayarlanır bahsetmiş olduğumuz gibi manuel olarak değiştirebileceğiniz gibi dilerseniz bunun için hazırlanan programlardan da faydalanabilirsiniz. Cep telefonları için bu işlem biraz daha farklı olmaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir