Adil kullanım kotası yani kısa adı ile AKK bütün internet paketleri için geçerli olan bir durumun başında gelmektedir. Herhangi bir firma üzerinden internet paketi almak istediğiniz zaman belli başlı özellikleri belirlemeniz istenir. Bunların başında ise hız ve adil kullanım kotası gelmektedir. Almak istediğiniz paketler burada belirleyeceğiniz özelliklere yönelik olarak ortaya çıkar. Yani almak istediğiniz internetlere sahip olmak istediğiniz zaman yüksek özellikler istediğiniz zaman daha pahalı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum hızınız ve adil kullanım kotasından kaynaklanmaktadır. Peki, nedir bu kısaltması AKK olan adil kullanım kotası. Yazımızda detaylı bir açıklamasını karşınızda görebileceksiniz.

Aylık İnternet Kullanabilme Boyutunuz

Herhangi bir internet paketi belirlerken dikkat etmeniz gereken konuların başında sahip olacağınız adil kullanım kotaları gelmektedir. AKK denilen özellik sizlerin aylık kullanım miktarınızı belirle. Yani sizin başında belirlemiş olduğunuz rakamlar, aylık olarak ne kadar bir internet kullanacağınızın ölçüsüdür. Örneğin 50 GB AKK özelliğine sahip bir paket aldınız. Sizin 1 ay boyunca internet üzerinden yapacağınız işlemlerin kapasitesi bu boyutu geçmeyecektir. Bu boyutun dolmasına çok yaklaşıldığında ise internet hızınızda yavaşlamalar görebilirsiniz. Tamamen bittiğinde ise interneti neredeyse kullanamadığınızı göreceksiniz. Çünkü hızınız durma seviyesine kadar çekilmiş olacaktır. Bağlanmak istediğiniz bir sayfaya giriş yapmanız dakikalar sürebilir. Bu gibi durumların sebebi kullanmış olduğunuz kotanın dolmasıdır. Bu durumda AKK kısaltması ile bilinin adil kullanım kotasıdır.

AKK Sınırlaması Ne Zaman Kalkıyor

Günümüzde kulanmış olduğumuz internetlerin belli bir tabaka içine sığdırılmış olması, kullanıcılar üzerinde sorunlar oluşturan en büyük etkenlerden bir tanesidir. Bu durumun aşılması için birçok çalışma yapılmış olsa da memnun edici bir sonuca ulaşım sağlanamadı. Bu gibi durumlar nedeni ile devlet kanlı ile çözüm geldi. Şimdilik gece saatlerinde tamamen kaldırılan adil kullanım kotası, yakım zaman içinde tamamen kaldırılacaktır. Bunun çalışması uzun bir süredir yapılırken çözüme ulaşması çok yakın olacaktır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadan dilediğiniz gibi internet kullanabilmek bundan sonra mümkün olacak. Herhangi bir video izlemek istediğiniz zaman kalan kullanım miktarınızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir