İnternet hizmetinizi hangi firmadan alıyorsunuz? Siz de kaliteli bir hizmet mi kullanmak istiyorsunuz? O halde bilmelisiniz ki kablosuz internet ya da fiber internet yerine kablosuz simetrik internet kullanabilirsiniz. Tabii bu daha çok kurumsal işletmelerde kullanılmaktadır. Örneğin çok fazla çalışanı olan kamu alanlar, oteller, 20’den fazla çalışanı olan şirketler ve benzeri yerlerde genel olarak görülmektedir. Ayrıca bireysel paketleri de bulunmaktadır. Peki ama 2018 yılında kablosuz simetrik internetin fiyatları değişecek mi? Eğer siz de bu sorunun cevaplarını arıyorsanız hemen şimdi yazının devam kısmını inceleyebilirsiniz. Burada aradıklarınızı çok kısa sürede bulacaksınız.

2018 Yılında Zam Gelebilir

Kurumsal ya da bireysel olarak kablosuz simetrik internet mi kullanıyorsunuz? O halde bilmelisiniz ki bu yıl itibariyle kullandığınız paketlere zam gelebilir. Gelecek olan bu zam kesin olmamakla birlikte çok yüksek bir oranda gerçekleşmeyecek. Tabii ödemeleri çoğu anlaşmalı kullanıcı yıllık olarak yaptığı için bu biraz fark ettirecektir. Eğer zam gelirse fiyatlara itiraz edilebilir ancak alınan hizmetin son derece kaliteli olmasından dolayı çok fazla kullanıcının buna itiraz etmeyeceği düşünülüyor. Kısaca söylemek gerekirse simetrik internet kullanıldığı, hız ve bağlantı sorunu yaşatmamayı garanti ettiği sürece gerçekten de pek çok farklı kurum ve bireysel abone tarafından kullanılacaktır. Peki ama bireysel ve kurumsal paketlerde ne kadarlık zam bekleniyor?

Paketlere Gelecek Olan Zam Tahmini

Kullanılan kablosuz simetrik internet paketlerine belli oranlarda zam gelebilir. Bireysel paketlerden başlamak gerekirse bu zammın oranı aylık bazda %8 gibi bir rakam olması bekleniyor. Yani ödediğiniz fatura 100 TL ise faturanız bir sonraki ay 108 TL olarak size yansıyacaktır. Bu pek etki etmeyecek bir rakam olarak ön plana çıkıyor ancak 12 ayda bu şekilde bir zam olsa bile 96 TL fark ediyor. O da 1 aylık internet fiyatı ediyor. Kurumsal paketlere ise daha düşük oranda zam gelmesi bekleniyor. Bu paketlere ise %5 gibi bir oran bekleniyor. Tabii yıllık toplu ödemeler mevcut olduğu için bu rakam da ciddi oranda artık gösterecektir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir